5 powodow dla ktorych warto przejsc na wlasna domene

Prowadzisz bloga na blogerze lub wordpress.com. Wybrałaś którąś z tych platform ponieważ są darmowe. Zrozumiałe jest, że na początku nie chcesz inwestować w bloga. Ale powoli z czasem poświęcasz mu coraz więcej czasu, zebrałaś już dużą społeczność wokół niego, więc myślisz o przejściu na wyższy poziom. Chcesz go rozwijać, zarabiać i być traktowana jako poważny partner biznesowy. Pierwszą sprawą jaką powinnaś zrobić to przejść na własną domenę. A dlaczego? Tego dowiesz się z tego wpisu.

Bardziej profesjonalnie.

Co tu dużo pisać domeny bez blogger.com czy wordpress.com wyglądają bardziej profesjonalnie. Czytelnicy i firmy wiedzą, że poważnie podchodzisz do swojego bloga i mogą Ci zaufać. Mając bloga na którejś z platform promujesz daną platformę a przecież nie o to chodzi, chcesz promować siebie i swojego bloga!

Łatwiejsza do zapamiętania

Twoja własna domena będzie przede wszystkim krótsza np. twoja-domena.pl co za tym idzie łatwiejsza do zapamiętania niż np. twoja-domena.wordpress.com.

To Ty jesteś właścicielem.

Mając bloga na bloggerze lub wordpress.com to nie Ty jesteś właścicielem domeny tylko firma u której jest Twoj blog. Opisałam to bardziej szczegółowo we wpisie WordPress vs. Blogger która platforma jest dla Ciebie najlepsza. Dzięki wykupieniu własnej domeny to Ty jesteś jej właścicielką i możesz ją mieć jak długo będziesz chciała. Koszt tego komfortu nie jest wcale wysoki a pierwszy rok zazwyczaj masz za darmo. Nic nie stoi na przeszkodzie wypróbować przez darmowy okres czy ta zmiana Ci odpowiada.

Lepsze SEO

Posiadanie własnej domeny pomoże Ci w lepszym pozycjonowaniu bloga. Własna domena działa dla Googla jak byś posiadała własną tożsamość i wyszukiwarka ‘wynagradza’ Ci to pozycjonując wyżej Twojego bloga. Odpowiedz sobie na pytanie jak często w wynikach wyszukiwania widzisz domeny z blogger.pl lub wordpress.com?

Adres e-mail z własną domeną

Kupując domenę masz możliwość posiadania adresu e-mail z nazwą Twojej domeny. Chyba przyznasz mi racje, że bardziej profesjonalnie wygląda adres e-mail kontakt@twoja-domena.pl od twoja-domena@gmail.com czy twoja-domena@hotmail.com.

Większe szanse na zarobek

Wiele firm z którymi mogłabyś współpracować, nie zdecyduje się na współpracę z blogerem który posiada poddomenę (rozszerzenie blogger.pl/wodrepss.com). Jest przekonanie, że reklamując się na takim blogu firma traci reputację. Pokaż im, że jesteś poważnym blogerem i przenieś się na własną domenę.

Przekonałam Cię do posiadania własnej domeny? Jeśli tak, to świetnie! Więc na co czekasz przenieś bloga na wyższy poziom.

Nie przekonałam Cię? Przeczytaj post jeszcze raz 🙂

A Wy macie doświadczenie z przejściem na własną domenę? Co się zmieniło?

  • Pingback: Jak zmienić adres bloga na własną domenę na Bloggerze()

  • Ale masz fajnego bloga! 🙂 chętnie będę tu wpadać częściej, to świetne miejsce dla bloggerów. Co do domeny – nie wyobrażam sobie bez niej życia teraz 😛

    • Dzięki 🙂 Mam nadzieję, że znajdzie się wpis, który Ci pomoże 🙂

  • Ja posiadam własną domenę i nie żałuję. To jedna z moich najlepszych decyzji.

  • Sama nie jestem jeszcze na tyle profesjonalnym bloggerem by już w tym momencie kupować własną domenę jednak planuję to w przyszłości gdy w końcu zacznę zarabiać. Nie mam tu na myśli zarobków na blogu tylko ogólnie bo właśnie kończę studia więc i finansów na inwestowanie w bloga nie mam.

    • Na domeny a końcówką .pl jest pierwszy rok za darmo, może warto z tego skorzystać.